Warsztaty wokalne „Music Voice” 2024

Warsztaty wokalne „Music Voice”

W dniach od 20 do 21 kwietnia br. dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach muzycznych ze studia wokalnego „Music Voice” wraz z instruktorami Moniką Walczak i Wojciechem Kupijajem wzięli udział w 3. edycji specjalnych warsztatów wokalnych.

Warsztaty poprowadził znakomity polski piosenkarz, laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali  – Michał Kaczmarek. W trakcie wydarzenia młodzi wokaliści mogli szlifować swoje umiejętności wokalno-estradowe i rozwijać swoją pasje. Efektem końcowym tych zmagań był wyjątkowy Koncert Wiosenny, który odbył się w niedzielne popołudnie w Sali Widowiskowej Stare Kino mieszczącej się w Centrum Aktywności Społecznej „Kolejarz” przy ulicy Mostowej. Na scenie zaprezentowało się 20 młodych artystów, którzy wywołali wiele radości na twarzach licznie zgromadzonej widowni. Na zakończenie dyrektorka CK pani Małgorzata Jarosik wyraziła wielkie zadowolenie z pięknego koncertu oraz dużego postępu i rozwoju talentu uczestników warsztatów. Gratulujemy efektywnej pracy i wspaniałego występu. Dziękujemy!

Przedstawienie wielkanocne 2024

Przedstawienie Wielkanocne!

 

W niedzielne popołudnie 24 marca na scenie Starego Kina w Nowych Skalmierzycach wystąpił Kabaret „Bzik” w świątecznym przedstawieniu pt. „Wesołego Alleluja 2”. W trakcie wydarzenia widzowie chętnie włączyli się do wspólnej zabawy i razem poznawali ludowe tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dowiedzieli się jak zrobić tradycyjną pisankę, jakie potrawy święcimy w Wielką Sobotę oraz kiedy dzielimy się święconym jajem. Na scenie pojawił się również Zajączek Wielkanocny, który zakończył długą i pełną przygód podróż po naszej Gminie! Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspólną zabawę!

Żubr Pompik 2024

Warsztaty z Żubrem Pompikiem!

 

1 marca br. w Starym Kinie zagościła Bajanka – animatorka zabaw oraz autorka książek dla dzieci (m.in. serii „Olo i Awa. Logopedyczna zabawa”) – Monika Skikiewicz, która przeprowadziła wyjątkowe warsztaty bajkowe z Żubrem Pompikiem.

Żubr Pompik to rezolutny bohater serii książek dla dzieci autorstwa Tomasza Samojlika – biologa, pisarza i rysownika – która opowiada o przygodach małego żubra i jego rodzinki. Żubr Pompik, siostra Polinka, mama Porada i tata Pomruk zamieszkują puszczę Białowieży i na co dzień poznają leśną rzeczywistość i reguły rządzące światem przyrody. W trakcie warsztatów dzieci wraz z opiekunami aktywnie włączyli się do wspólnej zabawy i razem przeżywali przygody swojej ulubionej bajkowej postaci. Było wspólne śpiewanie, eksperymentowanie i czytanie. Na zakończenie każdy uczestnik mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymał imienny dyplom. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i udział w tych warsztatach edukacyjno-animacyjnych!

Książki z serii „Żubr Pompik. Wyprawy” w których rodzina Pompika wyrusza w podróż, podczas której zwiedza Parki Narodowe można wypożyczać w naszych Bibliotekach (Biblioteka Główna w Nowych Skalmierzycach, Filie w Biskupicach Ołobocznych oraz w Droszewie). Zapraszamy!

Ferie z Cool’turą 2024

Ferie z Cool’turą

 

Pierwszy tydzień ferii, od 12 do 16 lutego br. okazał się bardzo udany i aktywny dla uczestników Ferii z Cool’turą organizowanych przez Centrum Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w Starym Kinie.

Oprócz szalonych animacji, rozwijających kreatywność zajęć plastycznych, gier i zabaw, nie zabrakło także warsztatów muzycznych, estradowych i tanecznych. Ponadto, uczestnicy mieli możliwość skorzystania z interesujących warsztatów astronomicznych w mobilnym Planetarium. Na zakończenie wypełnionych po brzegi zabawą i śmiechem dni, odbył się seans filmowy.

Zajęcia prowadzili instruktorzy oraz pracownicy Centrum Kultury oaz gościnnie: Patrycja Sobczak – animatorka „Crazy Pati” oraz Daniel Stasiak – animator astronomii (Planetarium).

 

Walentynki 2024

Walentynki w Starym Kinie!

 

W walentynkowy wieczór, 14 lutego br. Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zorganizowały specjalny seans filmowy w Starym Kinie.

Niezapomniana ekranizacja opowiadania Trumana Capote o miłosnych perypetiach początkującego pisarza i młodej dziewczyny żyjącej na koszt bogatych adoratorów rozgrywającej się na Manhattanie z Audrey Hepburn oraz George Peppard w rolach głównych przyciągnął wielu mieszkańców naszej gminy aby wspólnie spędzić ten niezwykły wieczór. Ta klasyczna komedia romantyczna idealnie wprowadziła widzów w nastrojowy i romantyczny nastrój. W trakcie walentynkowego wydarzenia na wszystkich czekał również słodki poczęstunek przy którym toczyły się nieskończone rozmowy. Dziękujemy wszystkim za wspólny filmowo-romantyczny wieczór!

 

 

 

CENTRUM KULTURY

ul. 3 Maja 32, 63-460 Nowe Skalmierzyce,

tel 62/ 762 13 40

ck@noweskalmierzyce.pl

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FILIE BIBLIOTECZNE

tel 62 762 13 40

biblioteka@noweskalmierzyce.pl

STARE KINO

Mostowa 1, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel 62 762 13 40

starekino@noweskalmierzyce.pl