Wakacje z COOLTURA

WAKACJE Z COOL’TURĄ 2022!

REPERTUAR: 

01.08.2022 godz. 13:00, poniedziałek

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

02.08.2022 godz. 13:00, wtorek

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

03.08.2022 godz. 13:00, środa

Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

04.08.2022 godz. 13:00, czwartek

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, „Nowych przygód Aladyna” oraz „Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

05.08.2022 godz. 13:00, piątek

Historia najwierniejszego psa świata i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla. Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony Flo, chcąc nie chcąc, musi rozstać się z Lassie. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki – Priscilli, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, Lassie wykorzystuje szansę i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo. Ale nie tylko ona wpada na podobny pomysł. Również Flo, nie mogąc znieść samotności, zaczyna szukać suczki. Chociaż dwójkę przyjaciół dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem.

Występy artystyczne 2022

Występy artystyczne

 

Na zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Starym Kinie odbyły się specjalne występy naszych uczestników zajęć artystycznych prezentujące efekt całorocznej pracy.

24 maja br. w Koncercie wiosennym swoje talenty zaprezentowali uczestnicy Studia wokalnego „Music Voice” którego instruktorem jest Pani Monika Walczak. 3 czerwca br. ze Studia tanecznego „Free Step” swoje układy taneczne zaprezentowały grupy prowadzone przez Panią Amelię Kostaś: „Tiki Taki”, „Say Cheese Kids”, oraz „Say Cheese”. 7 czerwca br. na scenie wystąpili młodzi muzycy ze Studia muzycznego „Music Play” , którzy zaprezentowali utwory instrumentalno-wokalne pod kierunkiem instruktorów: pani Moniki Walczak i pana Rafała Dankiewicza.  10 czerwca br. trzy grupy Pracowni teatralnej „Maski” wystawiły spektakle, nad którymi pracowały w mijającym roku pod kierunkiem instruktorki Pauliny Wielanek-Wojtowskiej. Grupy młodsze wystawiły „Calineczkę” oraz „Śpiącą Królewnę”. Natomiast grupa starsza wystąpiła z dwoma spektaklami. Były to „Utrata” oparta na tekstach poezji współczesnej oraz fragmentach „Hamleta” a także magiczne „Kolory”, które zaprosiły wszystkich do krainy dzieciństwa. Scenografię przygotowały dzieci z Pracowni plastycznej „Zaczarowane pędzle” które prowadzi Pani Katarzyna Jarząb. Na koniec, 13 czerwca br. na scenie zaprezentowała się najmłodsza grupa taneczna „Bączki” pod czujnym okiem Pani Anny Stawik. Po występie dzieci wraz z rodzicami obejrzały bajkę.

 

Wszystkim uczestnikom zajęć bardzo dziękujemy i serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia w kolejnym roku szkolnym!

 

 

GALERIA

 

III Przegląd

III Przegląd Poezji Śpiewanej i Recytowanej

 

„Wersy w kolory ubrane” – pod takim hasłem odbył się III Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej.

W sobotę, 5 lutego, mury Starego Kina wypełniły pełne kolorów wiersze, zarówno te recytowane, jak i śpiewane. W Przeglądzie udział wzięło sześćdziesięcioro uczestników – uczniów szkół podstawowych. Bardzo cieszy fakt, iż w tym roku gościliśmy miłośników poezji nie tylko z naszej gminy, ale także z terenu powiatu ostrowskiego.

Jury w składzie: Jacek Konopczyński – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kaliszu, Małgorzata Jarosik – dyrektor  Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce oraz Rafał Jamrozik przyznało Grand Prix, nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VI oraz przedstawiciele klas VII-VIII.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy! Serdeczne podziękowania składamy także nauczycielom i instruktorom, przygotowującym dzieci do tego wydarzenia.

Cieszymy się, że Przegląd gromadzi co roku wielu  zaangażowanych, pełnych talentu i wrażliwości na słowo uczniów. Do zobaczenia za rok!

 

GALERIAWEDTYKT JURY

 

CENTRUM KULTURY

ul. 3 Maja 32, 63-460 Nowe Skalmierzyce,

tel 62/ 762 13 40

ck@noweskalmierzyce.pl

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FILIE BIBLIOTECZNE

tel 62 762 13 40

biblioteka@noweskalmierzyce.pl

STARE KINO

Mostowa 1, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel 62 762 13 40

starekino@noweskalmierzyce.pl