Niezwykły Koncert Młodych Artystów w Starym Kinie 2022

Niezwykły Koncert Młodych Artystów w Starym Kinie

 

30 września w murach Starego Kina miał miejsce koncert uczestników zajęć tanecznych, teatralnych, wokalnych i instrumentalnych Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Koncertowi towarzyszyła również wystawa prac plastycznych młodych malarzy i rysowników Pracowni Plastycznej „Zaczarowane Pędzle”. Była to niezwykła uczta dla miłośników kultury i sztuki.

Koncert rozpoczęły występy uczestników Studia muzycznego „Music Play” pod kierunkiem Moniki Walczak, Rafała Dankiewicza i Wojciecha Kupijaja. Następnie uczestnicy Pracowni Teatralnej „Maski” zagrali spektakl pt. „Śpiąca królewna”. Instruktorem pracowni jest Paulina Wielanek-Wojtowska. Na zakończenie scenę przejęli uczestnicy Studia Tanecznego „Free Step” zaprezentowały się grupy Bączki, Tiki Taki, Say Cheese Kids oraz Say Cheese prowadzane przez Annę Stawik, Amelię Kostaś i Małgorzatę Jarosik.

Koncert wywołał wiele radości na twarzach widzów, którzy docenili rozwój dzieci i młodzieży oraz ich ogromne talenty! Na koniec głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, który wyraził radość wynikającą z uczestnictwa w koncercie oraz zachwyt nad pracą młodych ludzi i ich zaangażowaniem. Podziękował również Dyrektorowi CK oraz BP pani Małgorzacie Jarosik oraz pracownikom i instruktorom za przygotowanie wydarzenia.

Magiczna Księga 2022

Magiczna Księga

 

Czy czytanie książek jako forma rozrywki lub poszerzania swojej wiedzy przechodzi powoli w zapomnienie? W czasach, gdy dzieci maja powszechny dostęp do rozrywki i zabawy w formie bajek telewizyjnych, gier komputerowych i Internetu, coraz rzadziej sięgają po książki. Wydaje im się to nudnym zajęciem, niewnoszącym nic ciekawego w ich życie. A przecież czytanie książek pobudza wyobraźnię i chęć poznawania świata.

29 września br. w Starym Kinie na zaproszenie Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zagościł Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa ze spektaklem dla najmłodszych pt. „Magiczna Księga” – który przeniósł widzów do świata baśni.

Bajka o małym króliczku, który jest bardzo nieszczęśliwy, ponieważ rodzice wymagają od niego, by czytał książki zaprezentowała w wesoły i przystępny sposób, że czytanie książek może być bardzo dobrą i wbrew pozorom ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Dziękujemy wszystkim za udział w przedstawieniu. Było magicznie i baśniowo!

 

 

GALERIA

 

CENTRUM KULTURY

ul. 3 Maja 32, 63-460 Nowe Skalmierzyce,

tel 62/ 762 13 40

ck@noweskalmierzyce.pl

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FILIE BIBLIOTECZNE

tel 62 762 13 40

biblioteka@noweskalmierzyce.pl

STARE KINO

Mostowa 1, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel 62 762 13 40

starekino@noweskalmierzyce.pl