Ferie z Cool’turą 2024

Ferie z Cool’turą

 

Pierwszy tydzień ferii, od 12 do 16 lutego br. okazał się bardzo udany i aktywny dla uczestników Ferii z Cool’turą organizowanych przez Centrum Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w Starym Kinie.

Oprócz szalonych animacji, rozwijających kreatywność zajęć plastycznych, gier i zabaw, nie zabrakło także warsztatów muzycznych, estradowych i tanecznych. Ponadto, uczestnicy mieli możliwość skorzystania z interesujących warsztatów astronomicznych w mobilnym Planetarium. Na zakończenie wypełnionych po brzegi zabawą i śmiechem dni, odbył się seans filmowy.

Zajęcia prowadzili instruktorzy oraz pracownicy Centrum Kultury oaz gościnnie: Patrycja Sobczak – animatorka „Crazy Pati” oraz Daniel Stasiak – animator astronomii (Planetarium).

 

Walentynki 2024

Walentynki w Starym Kinie!

 

W walentynkowy wieczór, 14 lutego br. Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zorganizowały specjalny seans filmowy w Starym Kinie.

Niezapomniana ekranizacja opowiadania Trumana Capote o miłosnych perypetiach początkującego pisarza i młodej dziewczyny żyjącej na koszt bogatych adoratorów rozgrywającej się na Manhattanie z Audrey Hepburn oraz George Peppard w rolach głównych przyciągnął wielu mieszkańców naszej gminy aby wspólnie spędzić ten niezwykły wieczór. Ta klasyczna komedia romantyczna idealnie wprowadziła widzów w nastrojowy i romantyczny nastrój. W trakcie walentynkowego wydarzenia na wszystkich czekał również słodki poczęstunek przy którym toczyły się nieskończone rozmowy. Dziękujemy wszystkim za wspólny filmowo-romantyczny wieczór!

 

 

WOŚP 2024

WOŚP 2024

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”!

 

Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce wraz ze stowarzyszeniami zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 32. Finał odbył się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku i dedykowany został zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Kolejny raz dołączyliśmy się do Sztabu Ostrowskiego Centrum Kultury (nr 5126). Mottem zbiórki było „Tu wszystko gra OK!”. Puszki stacjonarne znajdowały się w Bibliotece Głównej oraz w Klubie Senior +, a w dniu finału na terenie naszej gminy kwestowało 26 wolontariuszy. Razem udało się zebrać ponad 34 tys. zł!

Lokalny finał rozpoczęto na Zawadach w Śliwnikach, gdzie Stowarzyszenie Morsy Skalmierzyce zorganizowali wspólne morsowanie, a OSP Biskupice Ołoboczne pokaz z pierwszej pomocy. Na hali sportowej odbyły się zawody piłkarskie z Klubem KS Pogoń Nowe Skalmierzyce, zajęcia jogi ze Stowarzyszeniem Eudajmonia oraz animacje dla dzieci z OLKAFasolka. Kolejnym punktem był wspólny bieg/marsz z Klubem Biegacza oraz KGW Nowe Skalmierzyce na Stadionie Miejsko-Gminnym. W te przedsięwzięcia licznie zaangażowali się zarówno wolontariusze, jak i mieszkańcy. Każdy na zakończenie otrzymał z rąk pani dyrektor CKBP Małgorzaty Jarosik oraz Burmistrza Gminy i Miasta Jerzego Łukasza Walczaka pamiątkowy medal.

Popołudniowe granie Orkiestry miało miejsce również przy ulicy Mostowej w Nowych Skalmierzycach. Stare Kino stało się centrum wydarzeń gdzie zgromadzili się wolontariusze oraz ludzie o wielkich sercach. Muzyczne popołudnie rozpoczęło się od występów wokalnych i tanecznych dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach artystycznych Centrum Kultury oraz przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego przy SP im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Młodzi wykonawcy jak zwykle zachwycili swoją energią i talentem. Swoje prace plastyczne zaprezentowali również uczestnicy pracowni plastycznej „Zaczarowane Pędzle”. Między występami odbywały się licytacje rzeczy, gadżetów i voucherów na usługi ofiarowanych przez różne organizacje, przedsiębiorców oraz mieszkańców naszej gminy, które wywołały liczne emocje wśród zebranych a pieniądze pozyskane w ten sposób zasiliły puszki wolontariuszy WOŚP. Na zakończenie przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru, zespołu rokowego „Tacy nie Inni”. Energetyczne dźwięki z pewnością napełniły dobrą energią publiczność zgromadzoną w Starym Kinie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację, przebieg i wsparcie tego niecodziennego wydarzenia. Przede wszystkim jednak dziękujemy wszystkim tym, którzy mają serca otwarte na innych i dzielą się dobrem! Bez Was nie byłoby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do zobaczenia za rok. Siema!

WOŚP 2024

WOŚP 2024

 

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Nowych Skalmierzycach kolejny raz gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! 32. Finał odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku i dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Tym razem dołączamy się do Sztabu Ostrowskiego Centrum Kultury (nr 5126). Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Chcesz pomóc? Graj z nami!

W Bibliotece Głównej znajduje się puszka stacjonarna gdzie już teraz można wrzucać pieniądze. Zbieramy również różne gadżety, przedmioty na licytację, która odbędzie się w dniu finału lub do sklepiku WOŚP!

Bądźcie z nami!

Mikołajki w Starym Kinie!

Mikołajki w Starym Kinie!

 

Z okazji Mikołajek Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zorganizowały specjalne seanse filmowe w Starym Kinie dla szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy.

Bajka o podróży w najwyższe góry świata by odnaleźć Yeti, film o Św. Mikołaju, który próbuje wyleczyć swoje elfy i niezapomniana historia wigilijna o Ebenezera Scrooge’a sprawiły wiele radości dzieciom oraz młodzieży i były fantastycznym prezentem mikołajkowym. Z oferty skorzystały: SP im. A. Mickiewicza w Skalmierzycach, SP im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach, SP im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych oraz Przedszkole „Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne świąteczne oglądanie.

Centrum Kultury również organizuje bezpłatne, cotygodniowe seanse filmowe w Starym Kinie. W każdą środę: godz. 17:15 bajka dla dzieci; godz. 19:15 film dla dorosłych. Opisy filmów dostępne są na stronie: www.ckbp.pl

Zapraszamy

 

CENTRUM KULTURY

ul. 3 Maja 32, 63-460 Nowe Skalmierzyce,

tel 62/ 762 13 40

ck@noweskalmierzyce.pl

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FILIE BIBLIOTECZNE

tel 62 762 13 40

biblioteka@noweskalmierzyce.pl

STARE KINO

Mostowa 1, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel 62 762 13 40

starekino@noweskalmierzyce.pl