Zaznacz stronę

Warsztaty z Żubrem Pompikiem!

 

1 marca br. w Starym Kinie zagościła Bajanka – animatorka zabaw oraz autorka książek dla dzieci (m.in. serii „Olo i Awa. Logopedyczna zabawa”) – Monika Skikiewicz, która przeprowadziła wyjątkowe warsztaty bajkowe z Żubrem Pompikiem.

Żubr Pompik to rezolutny bohater serii książek dla dzieci autorstwa Tomasza Samojlika – biologa, pisarza i rysownika – która opowiada o przygodach małego żubra i jego rodzinki. Żubr Pompik, siostra Polinka, mama Porada i tata Pomruk zamieszkują puszczę Białowieży i na co dzień poznają leśną rzeczywistość i reguły rządzące światem przyrody. W trakcie warsztatów dzieci wraz z opiekunami aktywnie włączyli się do wspólnej zabawy i razem przeżywali przygody swojej ulubionej bajkowej postaci. Było wspólne śpiewanie, eksperymentowanie i czytanie. Na zakończenie każdy uczestnik mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymał imienny dyplom. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i udział w tych warsztatach edukacyjno-animacyjnych!

Książki z serii „Żubr Pompik. Wyprawy” w których rodzina Pompika wyrusza w podróż, podczas której zwiedza Parki Narodowe można wypożyczać w naszych Bibliotekach (Biblioteka Główna w Nowych Skalmierzycach, Filie w Biskupicach Ołobocznych oraz w Droszewie). Zapraszamy!