Stare Kino w Nowych Skalmierzycach oferuje bezpłatne seanse filmowe dla dzieci i dorosłych. Zgodnie z obowiązującą licencją Stare Kino nie może być konkurencją dla kin komercyjnych, warunkiem licencyjnym jest nie podawanie tytułów, a tylko opis danego filmu.

repertuar 06.12.2023

Śr. 06.12, godz. 19:15

 

  Seans filmowy dla dorosłych

W jeden, wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec. Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant i Katarzyna Zielińska pokażą, jak kochać, w najbardziej romantycznym przeboju tego roku.

Komedia rom.Świąteczny | Prod. Polska | 1h 56

Śr. 06.12, godz. 17:15

  Seans filmowy dla dzieci

Swifty, polarny lis, pracuje na arktycznej poczcie, ale marzy skrycie o karierze psa-kuriera, która zwyczajowo przypisana jest psom husky. Pewnego dnia, by udowodnić swe niezwykłe umiejętności, postanawia osobiście dostarczyć przesyłkę do odległego adresata. U celu Swifty odkryje, że odbiorcą przesyłki jest ekscentryczny mors, który planuje roztopienie arktycznych lodów, by zalać świat i zyskać nad nim absolutną władzę. Swifty musi skrzyknąć swych najdzielniejszych przyjaciół, by pokrzyżować te podstępne plany i pokazać światu, że nie warto zadzierać z lis-tonoszem i jego ekipą lodowcową.

Animacja | Prod. USA | 1h 32

repertuar 29.11.2023

Śr. 29.11, godz. 19:15

 

  Seans filmowy dla dorosłych

Oszałamiająca rola Jodie Comer w zmuszającym do myślenia dramacie osadzonym w brutalnej XIV-wiecznej Francji, autorstwa wizjonera Ridleya Scotta. Oparty na faktach film opowiada o Marguerite de Carrouges (Comer), oskarżającej Jacquesa le Gris (Adam Driver), przyjaciela jej męża Jeana de Carrougesa (Matt Damon), o brutalną napaść. Chcąc obronić swoją dumę i dowieść racji swojej żony, de Carrouges wzywa Le Gris na pojedynek do śmierci. Ważą się losy trójki istnień, gdyż społeczność uważa, że o zwycięstwie w krwawym boju przesądzi Bóg. Ponadto jeśli de Carrouges polegnie w walce, Marguerite zostanie stracona.
W przebiegłego sojusznika Le Gris, hrabiego d’Alençon, wciela się Ben Affleck.

Dramat historyczny | Prod. USAWielka Brytania | 2h 32

Śr. 29.11, godz. 17:15

  Seans filmowy dla dzieci

Akcja filmu rozgrywa się w Żywiołowie, mieście zamieszkanym przez przedstawicieli ognia, wody, ziemi i powietrza. Iskra to twarda, sprytna i ognista dziewczyna, która wbrew woli ojca zaprzyjaźnia się z zabawnym, płynącym z prądem chłopakiem imieniem Wodek. Ich znajomość wywraca świat Iskry do góry nogami i sprawia, że bohaterowie zaczynają na nowo odkrywać otaczający ich świat.

Animacja | Prod. USA | 1h 41

repertuar 22.11.2023

Śr. 22.11, godz. 19:15

 

  Seans filmowy dla dorosłych

Słynny broadwayowski musical powraca w nowej odsłonie i w reżyserii samego Stevena Spielberga! Zdobywca Oscara zabiera widzów w podróż w czasie do roku 1957 i pozwala ponownie odkryć uroki młodzieńczej miłości, a także poczuć dreszcz emocji towarzyszący rywalizacji nowojorskich gangów ulicznych.

DramatMusical | Prod. USA | 2h 36

Śr. 22.11, godz. 17:15

  Seans filmowy dla dzieci

Pasikonik Tonik jest prawdziwym włóczykijem. Przemierza świat w podskokach, nigdzie nie zagrzewając dłużej miejsca. Pewnego dnia trafia na łąkę tak piękną, że postanawia zatrzymać się tu na dłużej. Szczególnie, że wpadła mu w oko urocza i dobra Królowa Pszczół Margerytka. Zakochany polny konik gotów jest na wszystko, by mieszkańcy łąki uznali go za dobrego kumpla, a nawet przyjaciela. Niestety nie znając jeszcze miejscowych „układów” daje się omotać podstępnej osie i zamiast stać się przyjacielem, mimo woli zasłuży na miano wroga łąki. Tonik jednak nie daje się za czułki wodzić i zamiast się poddać i zwiać w świat, postanawia naprawić swe błędy, obronić łąkę przed armią szerszeni i zasłużyć na serce królowej.

Animacja | Prod. FrancjaLuksemburg | 1h 28

repertuar 15.11.2023

Śr. 15.11, godz. 19:15

 

  Seans filmowy dla dorosłych

Wieś na Mazowszu, 1943 rok. Dwóch nastoletnich chłopaków Janek i Staszek znajdują ukrywających się w obejściu gospodarstwa dwóch młodych Żydów. To ich rówieśnicy – Abram i Chaim – synowie szanowanego aptekarza, który mieszkał przed wojną w pobliskim miasteczku. Tylko oni ocaleli z pogromu, który Niemcy urządzili Żydom w pobliskim lesie. Na przekór śmiertelnemu zagrożeniu Janek i Staszek postanawiają ukryć chłopców. O swojej decyzji nie mówią nikomu.

DramatWojenny | Prod. Polska | 1h 20

Śr. 15.11, godz. 17:15

  Seans filmowy dla dzieci

Słodka i trochę zagubiona, 16-letnia Ruby Gillman desperacko stara się dopasować do istniejących zasad w liceum, ale przeważnie czuje się po prostu niewidzialna. Ruby nie może spędzać czasu z fajnymi dzieciakami na plaży, ponieważ jej nadopiekuńcza mama, zabroniła jej wchodzić do wody. Ale kiedy złamie zasadę nr 1 swojej mamy, Ruby odkryje, że jest potomkinią wojowniczych Krakenów i jest przeznaczona do odziedziczenia tronu po swojej babci, Wojowniczej Królowej Siedmiu Mórz. Krakeny są strażnikami oceanów, chronią je przed próżnymi, żądnymi władzy syrenami, które od wieków walczą z Krakenami. Okazuje się, że piękna, nowa dziewczyna  szkole, Chelsea jest syreną. Ruby będzie musiała w końcu zaakceptować to, kim jest i zrobić coś wielkiego, by chronić tych, których kocha najbardziej.

Animacja | Prod. USA | 1h 30

 

CENTRUM KULTURY

ul. 3 Maja 32, 63-460 Nowe Skalmierzyce,

tel 62/ 762 13 40

ck@noweskalmierzyce.pl

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FILIE BIBLIOTECZNE

tel 62 762 13 40

biblioteka@noweskalmierzyce.pl

STARE KINO

Mostowa 1, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel 62 762 13 40

starekino@noweskalmierzyce.pl