Stare Kino w Nowych Skalmierzycach oferuje bezpłatne seanse filmowe dla dzieci i dorosłych. Zgodnie z obowiązującą licencją Stare Kino nie może być konkurencją dla kin komercyjnych, warunkiem licencyjnym jest nie podawanie tytułów, a tylko opis danego filmu.

repertuar 04.10.2023

Śr. 04.10, godz. 19:15

 

  Seans filmowy dla dorosłych

Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i zalotne dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek – student warszawskiej Akademii Muzycznej przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista. Jest tu też jego matka oraz brat Jacek i koledzy z dawnych dni przesiadujący na osiedlu. Tymek pojawia się tu jednak tylko na chwilę – po wakacjach rusza na zachód Europy, gdzie otrzymał stypendium. Ta krótka wizyta w zupełności wystarczy, aby poznał centralny punkt spotkań lokalnej młodzieży jakim jest nowo powstały bar z kebabem. Chłopaki z osiedla dobrze żyją z obcokrajowcami, ale są drobne wyjątki. Z czasem konflikt zaostrza się. Spirala strachu i zagrożenia zaczyna się nakręcać, a Tymek znajdzie się w samym jej centrum.

Dramat | Prod. Polska | 1h 40

Śr. 04.10, godz. 17:15

  Seans filmowy dla dzieci

Bracia hydraulicy – Mario i Luigi, próbując uratować dzielnicę w której mieszkają, przypadkowo przenoszą się do różnych światów. Mario trafia do tajemnicznego Grzybowego Królestwa, w którym poznaje Księżniczkę Peach. Zawiązuje z nią przymierze, by pomóc jej obronić Królestwo przed złowrogim Bowserem oraz odbić swojego brata. Czy Mario i Luigi zdołają pokonać Bowsera i ocalić Grzybowe

Animacja | Prod. USAJaponia | 1h 32

repertuar 27.09.2023

Śr. 27.09, godz. 19:15

 

  Seans filmowy dla dorosłych

Dziadek umarł, ale jest też dobra wiadomość: w loterii właśnie wylosowano numery, którymi zawsze grał. Bezskutecznie. Aż do teraz. Problemem jest jednak to, że szczęśliwy los został zakopany w ziemi razem ze zmarłym. Jego bliscy będą chcieli na własną rękę dokonać ekshumacji i dobrać się do skarbu. Do wyścigu po pieniądze dołączy też ksiądz. Mateusz Głowacki przedstawia komediowy obraz polskiej chciwości.

Po seansie zapraszamy na spotkanie online z reżyserem filmu Mateuszem Głowackim.

Komedia | Prod. Polska | 1h 26

Śr. 27.09, godz. 17:15

  Seans filmowy dla dzieci

Choć macocha i przyrodnie siostry robią wszystko, by dokuczyć Kopciuszkowi, dziewczyna wciąż wierzy, że jej marzenia o lepszym losie kiedyś się spełnią. I tak się dzieje, gdy w jej życiu pojawia się Dobra Wróżka. Dzięki czarodziejskiej różdżce łachmany zmieniają się w cudowną suknię, a ogrodowa dynia w przepiękną karocę i Kopciuszek spędza wieczór na królewskim balu, w ramionach wyśnionego księcia. Jednak o północy czar pryska i dziewczyna ucieka w popłochu, gubiąc po drodze szklany pantofelek… Czy księciu uda się odnaleźć tajemniczą ukochaną?

Animacja | Prod. USA | 1h 12

repertuar 20.09.2023

Śr. 20.09, godz. 19:15

 

  Seans filmowy dla dorosłych

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna się interesować bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny.

Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

Opiekun to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

Dramat | Prod. Polska | 1h 34

Śr. 20.09, godz. 17:15

  Seans filmowy dla dzieci

Maxie nie może uwierzyć własnym oczom, gdy w jej pokoju pojawia się ciekawska i bezczelna wróżka Violetta. Maxie wierzy, że z magiczną pomocą Violetty może spełnić się jej wielkie marzenie: powrót do starego domu na wsi. Violetta zgadza się, mimo że nie posiada takiego rodzaju magii. Zaprzyjaźniają się, ale wkrótce wychodzi na jaw, że Violetta wykradła misję innej wróżki, by przemycić się do świata ludzi. I że czas dla niej ucieka, jeśli kiedykolwiek chce wrócić do domu. Rozpoczyna się ich przygoda z ekscytującym wyścigiem z czasem i kapitalistycznym kierownikiem hotelu. W końcu rzekoma słabość Violetty do wyczarowywania kwiatów okazuje się bardzo wyjątkową zdolnością. Razem udaje im się odnaleźć drogę powrotną do świata wróżek, a Maxie odnajduje swoje miejsce w mieście i w nowej rodzinie.

Animacja | Prod. LuksemburgNiemcy | 1h 20

repertuar 13.09.2023

Śr. 13.09, godz. 19:15

 

  Seans filmowy dla dorosłych

Rok 1941, warszawskie getto. Filip, młody polski Żyd, ze swoją ukochaną Sarą przygotowują się do występu w kabarecie, by zarobić na utrzymanie rodziny. Podczas premiery dochodzi do strzelaniny, podczas której ginie Sara i siedzący na widowni bliscy Filipa. Dwa lata później mężczyzna pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu we Frankfurcie. Podając się za Francuza, w samym sercu hitlerowskich Niemiec korzysta ze wszystkich uroków świata, nie jest w stanie się zatrzymać ani na chwilę. Następujące po sobie tragiczne wydarzenia sprawiają jednak, że nagle całe starannie zbudowane frankfurckie życie Filipa rozpada się jak domek z kart.

DramatWojenny | Prod. Polska | 2h 05

Śr. 13.09, godz. 17:15

  Seans filmowy dla dzieci

W tej ponadczasowej baśni księżniczka Aurora zapada w głęboki sen, po tym jak spełnia się klątwa Diaboliny, jednego z najczarniejszych charakterów wszech czasów. Tylko dzielny książę Filip, z pomocą trzech dobrych wróżek, będzie w stanie pokonać ziejącego ogniem smoka i złożyć na ustach księżniczki pocałunek prawdziwej miłości, który przywróci ją do życia.

Animacja | Prod. USA | 1h 15

 

CENTRUM KULTURY

ul. 3 Maja 32, 63-460 Nowe Skalmierzyce,

tel 62/ 762 13 40

ck@noweskalmierzyce.pl

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FILIE BIBLIOTECZNE

tel 62 762 13 40

biblioteka@noweskalmierzyce.pl

STARE KINO

Mostowa 1, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel 62 762 13 40

starekino@noweskalmierzyce.pl