Zaznacz stronę

Zajączek Wielkanocny w naszej Gminie!

 

Przed świętami Wielkanocnymi na zaproszenie Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach ponownie zawitał Zajączek Wielkanocny. Mimo niesprzyjającej pogody nasz gość wraz z Kabaretem Bzik wyruszył w długą podróż po naszej Gminie. Od 21 do 23 marca br. Zajączek odwiedził wszystkie miejscowości. Mieszkańcy licznie przybywali na świąteczne spotkania, były pamiątkowe zdjęcia i wspólne poznawanie ludowych tradycji Wielkanocnych: jak zrobić tradycyjną pisankę, jakie potrawy święcimy w Wielką Sobotę oraz kiedy dzielimy się święconym jajem. Na zakończenie 24 marca w niedzielne popołudnie Zajączek pojawił się na scenie Starego Kina w Nowych Skalmierzycach w wielkanocnym przedstawieniu Kabaretu Bzik pt. „Wesołego Alleluja 2”. Było świątecznie, wiosennie i zabawnie. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne przeżywanie przedświątecznego czasu.