Zaznacz stronę

The Golden Voice

 

Pochodząca z Biskupic Ołobocznych, młoda wokalistka ze Studia wokalnego „Music Voice” działającego przy Centrum Kultury oraz Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach – Alicja Długiewicz – zdobyła 3 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Malta-Valetta „The Golden Voice” Malta International & Contest 2024 w kategorii POP!

Ogromnie się cieszymy i jesteśmy dumni z Alicji Długiewicz, która tak wspaniale reprezentuje nasze Centrum Kultury na arenie międzynarodowej. „Bardzo się cieszę że miałam możliwość wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu „Golden Voice” na Malcie. Zajęcie 3 miejsca było dla mnie naprawdę wielkim zaskoczeniem że na ponad 250 wokalistów z 29 krajów zostałam zauważona. Jest to dla mnie kolejna motywacja do dalszej pracy wokalnej by nadal godnie reprezentować swój kraj i Nowe Skalmierzyce. Chciałabym podziękować każdej osobie, która we mnie wierzyła i mnie wspierała oraz osobom dzięki którym znalazłam się na tym Festiwalu” – powiedziała laureatka. Szczególne podziękowanie kierujemy do pani Moniki Walczak – instruktorki zajęć muzycznych – za przygotowanie i towarzyszenie Alicji na Festiwalu –  „Jestem dumna że mamy w Centrum Kultury w Nowych Skalmierzycach tak zdolne dzieci i młodzież, która chce kształcić swoje talenty. Jako instruktor Alicji bardzo się cieszę z jej kolejnego sukcesu wokalnego. Myślę że godnie reprezentowała Polskę, Nowe Skalmierzyce i oczywiście Centrum Kultury w Nowych Skalmierzycach. Będąc z nią na tym międzynarodowym Festiwalu na Malcie widziałam jak przez te dwa dni konkursowe świetnie radziła sobie ze stresem i opanowaniem emocji” – podkreśliła instruktorka. Swojego zadowolenia nie kryła również dyrektorka CKBP Małgorzata Jarosik „Jestem bardzo dumna z Alicji, że po raz kolejny reprezentowała Nowe Skalmierzyce i Centrum Kultury oraz Bibliotekę na scenie międzynarodowej, ponieważ w zeszłym roku Alicja zdobyła również 3 miejsce na Festiwalu Piosenki w Bułgarii”.

Pragniemy również bardzo podziękować panu Michałowi Kaczmarkowi za rekomendacje oraz sponsorom: Burmistrzowi Gminy i Miasta Jerzemu Łukaszowi Walczakowi, firmie Grupa ForFarmers Tasomix oraz Zamek Gutów – Jesionowy Dwór za wsparcie dzięki któremu wyjazd był możliwy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych, wielkich sukcesów!

Międzynarodowy Festiwal Wokalny Malta-Valetta „The Golden Voice” Malta International & Contest 2024 odbył się w dniach 21-25 marca 2024 r. Udział wzięło ponad 250 uczestników z 29 krajów m.in. z Włoch, Mołdawii, Francji, Estonii, Bułgarii, Niemiec, Portugali, Szwecji, Litwy, Armenii, Słowenii, Kuby i in.