Zaznacz stronę

Spotkanie z Mateuszem Głowackim

 

27 września br. w Starym Kinie w Nowych Skalmierzycach w ramach środowych seansów filmowych odbyło się fantastyczne spotkanie online z reżyserem i scenarzystą filmowym Mateuszem Głowackim.

Dzięki współpracy naszego Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przygodzicach i Operis.Artis Galeria Sztuki w Antoninie odbył się wyjątkowy seans filmowy polskiej komedii po którym nastąpiło spotkanie online z reżyserem Mateuszem Głowackim.  Film, który w komediowy sposób ukazuję obraz polskiej chciwości został bardzo przychylnie przyjęty przez skalmierzycką widownię, a rozmowa z twórcą tego filmu przebiegła w przyjaznej i miłej atmosferze. Reżyser z chęcią odpowiadał na pytania widzów: skąd wziął się pomysł na film, jak przebiegł proces kręcenia. Pojawiły się pytania o obsadę oraz o poszczególne sceny. Nie obyło się również bez kilku ciekawostek i anegdot. Dziękujemy wszystkim za udział w tym niezwykłym wydarzeniu kinowym, na którym mogliśmy przypomnieć sobie że istnieje coś takiego jak „Magia Kina”. Było niezwykle i inspirująco!

Mateusz Głowacki – urodzony w 1982 r. w Brzegu Dolnym. Scenarzysta i reżyser filmów fabularnych, dokumentalnych, reklam i teledysków. Absolwent reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Laureat kilkudziesięciu nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych, m. in. w Gdyni, Edynburgu, Kijowie, Lwowie, Zlinie, Rijece, Luksemburgu. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.