Zaznacz stronę

 

 

Leżakowanie z kulturą

„W czasie deszczu dzieci się nudzą…” – słowa tej znanej piosenki nie znalazły odzwierciedlenia w  rzeczywistości w ostatnią sobotę lipca na Stadionie Miejskim w Nowych Skalmierzycach, gdzie po raz kolejny –  pomimo niesprzyjającej pogody – odbył się organizowany przez Centrum Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce piknik „Leżakowanie z kulturą”.

Podczas pikniku program artystyczny zaprezentowali uczestnicy zajęć Studia Wokalnego „Music Voice” prowadzonego przez panią Monikę Walczak. Na scenie pojawili się również tancerze z kilku różnych grup wiekowych: Bączki  – przygotowane przez panią Annę Stawik oraz Tiki-Taki, Say Cheese Kids oraz Say Cheese  – prowadzone przez panią Amelię Kostaś.

Po krótkiej przerwie scenę przejęły Kosmokwaki, które zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy. W miłej atmosferze zabrały wszystkich w taneczną podróż. Nie obyło się bez zagadek i zabaw. Zarówno młodsi, jak i ci trochę starsi byli zachwyceni.

Na dzieci podczas pikniku czekało stoisko z grami i zabawami. Ponadto, można było również nabyć pamiątki związane z naszą gminą i miastem. Nie obyło się również bez dobrego jedzenia, które zapewniło stoisko firmy „Lazur”.

Gwiazdą wieczoru była artystka młodego pokolenia, znana wszystkim z rozrywkowego programu „The Voice Kids”, zwyciężczyni Eurowizji dla dzieci – Roksana Węgiel. Koncert Roxie zgromadził licznie przybyłych mieszkańców naszej gminy. Pod sceną pojawiły się dzieci, ale nie zabrakło również młodzieży i dorosłych. Wspaniały głos młodej wokalistki i niezwykłe dźwięki znanych i mniej znanych utworów wprawiły wszystkich we wspaniały nastrój i z pewnością wynagrodziły niedogodności związane z pogodą.

Dobre humory i świetna zabawa od początku do końca towarzyszyły wszystkim  – organizatorom, wykonawcom oraz uczestnikom. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział!