Zamknięcie Biblioteki 2024

Kochani czytelnicy i przyjaciele! ❤️

Już wkrótce przenosimy się do nowej siedziby, która znajduje się w CAS Kolejarz przy ul. Mostowej 1 w Nowych Skalmierzycach.
“Na starym” miejscu czynni będziemy do 4 czerwca. Można się jeszcze zaopatrzyć w książki w dniach 28 i 29 maja oraz 3 i 4 czerwca. ????????
Termin otwarcia nowej siedziby podamy później.
Czeka nas dużo pracy ale bardzo się cieszymy z nowego miejsca i nie możemy się doczekać kiedy Wam Drodzy Czytelnicy będziemy mogli pokazać Naszą Nową Bibliotekę!

Do zobaczenia! ❤️

“Czytelnik roku 2023” – 2024

CZYTELNIK ROKU 2023!

 

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w kwietniu 2024 roku po raz 19. nagrodziła najlepszych czytelników z terenu powiatu ostrowskiego. Dyplomy i nagrody książkowe przekazane przez Dyrektora Biblioteki Powiatowej Pana Jarosława Balcara dla wyróżnionych czytelników z Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach wraz z gratulacjami, zostały przekazane na ręce Dyrektorki CK oraz BP Pani Małgorzacie Jarosik, która wraz z pracownikami przekazała uhonorowanym wyróżnienia wraz z życzeniami.

Wyróżnienia tytułem Czytelnik Roku 2023:

Biblioteka Główna w Nowych Skalmierzycach – Barbara Piwarska

Filia w Biskupicach Ołobocznych – Kuba Betka

Filia w Droszewie – Marlena Klicha

Serdecznie gratulujemy!

Zajączek Wielkanocny w naszej Gminie! 2024

Zajączek Wielkanocny w naszej Gminie!

 

Przed świętami Wielkanocnymi na zaproszenie Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach ponownie zawitał Zajączek Wielkanocny. Mimo niesprzyjającej pogody nasz gość wraz z Kabaretem Bzik wyruszył w długą podróż po naszej Gminie. Od 21 do 23 marca br. Zajączek odwiedził wszystkie miejscowości. Mieszkańcy licznie przybywali na świąteczne spotkania, były pamiątkowe zdjęcia i wspólne poznawanie ludowych tradycji Wielkanocnych: jak zrobić tradycyjną pisankę, jakie potrawy święcimy w Wielką Sobotę oraz kiedy dzielimy się święconym jajem. Na zakończenie 24 marca w niedzielne popołudnie Zajączek pojawił się na scenie Starego Kina w Nowych Skalmierzycach w wielkanocnym przedstawieniu Kabaretu Bzik pt. „Wesołego Alleluja 2”. Było świątecznie, wiosennie i zabawnie. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne przeżywanie przedświątecznego czasu.

 

CENTRUM KULTURY

ul. 3 Maja 32, 63-460 Nowe Skalmierzyce,

tel 62/ 762 13 40

ck@noweskalmierzyce.pl

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FILIE BIBLIOTECZNE

tel 62 762 13 40

biblioteka@noweskalmierzyce.pl

STARE KINO

Mostowa 1, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel 62 762 13 40

starekino@noweskalmierzyce.pl