Warsztaty wokalne „Music Voice” 2024

Warsztaty wokalne „Music Voice”

W dniach od 20 do 21 kwietnia br. dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach muzycznych ze studia wokalnego „Music Voice” wraz z instruktorami Moniką Walczak i Wojciechem Kupijajem wzięli udział w 3. edycji specjalnych warsztatów wokalnych.

Warsztaty poprowadził znakomity polski piosenkarz, laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali  – Michał Kaczmarek. W trakcie wydarzenia młodzi wokaliści mogli szlifować swoje umiejętności wokalno-estradowe i rozwijać swoją pasje. Efektem końcowym tych zmagań był wyjątkowy Koncert Wiosenny, który odbył się w niedzielne popołudnie w Sali Widowiskowej Stare Kino mieszczącej się w Centrum Aktywności Społecznej „Kolejarz” przy ulicy Mostowej. Na scenie zaprezentowało się 20 młodych artystów, którzy wywołali wiele radości na twarzach licznie zgromadzonej widowni. Na zakończenie dyrektorka CK pani Małgorzata Jarosik wyraziła wielkie zadowolenie z pięknego koncertu oraz dużego postępu i rozwoju talentu uczestników warsztatów. Gratulujemy efektywnej pracy i wspaniałego występu. Dziękujemy!

Zajączek Wielkanocny w naszej Gminie! 2024

Zajączek Wielkanocny w naszej Gminie!

 

Przed świętami Wielkanocnymi na zaproszenie Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach ponownie zawitał Zajączek Wielkanocny. Mimo niesprzyjającej pogody nasz gość wraz z Kabaretem Bzik wyruszył w długą podróż po naszej Gminie. Od 21 do 23 marca br. Zajączek odwiedził wszystkie miejscowości. Mieszkańcy licznie przybywali na świąteczne spotkania, były pamiątkowe zdjęcia i wspólne poznawanie ludowych tradycji Wielkanocnych: jak zrobić tradycyjną pisankę, jakie potrawy święcimy w Wielką Sobotę oraz kiedy dzielimy się święconym jajem. Na zakończenie 24 marca w niedzielne popołudnie Zajączek pojawił się na scenie Starego Kina w Nowych Skalmierzycach w wielkanocnym przedstawieniu Kabaretu Bzik pt. „Wesołego Alleluja 2”. Było świątecznie, wiosennie i zabawnie. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne przeżywanie przedświątecznego czasu.

The Golden Voice 2024

The Golden Voice

 

Pochodząca z Biskupic Ołobocznych, młoda wokalistka ze Studia wokalnego „Music Voice” działającego przy Centrum Kultury oraz Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach – Alicja Długiewicz – zdobyła 3 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Malta-Valetta „The Golden Voice” Malta International & Contest 2024 w kategorii POP!

Ogromnie się cieszymy i jesteśmy dumni z Alicji Długiewicz, która tak wspaniale reprezentuje nasze Centrum Kultury na arenie międzynarodowej. „Bardzo się cieszę że miałam możliwość wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu „Golden Voice” na Malcie. Zajęcie 3 miejsca było dla mnie naprawdę wielkim zaskoczeniem że na ponad 250 wokalistów z 29 krajów zostałam zauważona. Jest to dla mnie kolejna motywacja do dalszej pracy wokalnej by nadal godnie reprezentować swój kraj i Nowe Skalmierzyce. Chciałabym podziękować każdej osobie, która we mnie wierzyła i mnie wspierała oraz osobom dzięki którym znalazłam się na tym Festiwalu” – powiedziała laureatka. Szczególne podziękowanie kierujemy do pani Moniki Walczak – instruktorki zajęć muzycznych – za przygotowanie i towarzyszenie Alicji na Festiwalu –  „Jestem dumna że mamy w Centrum Kultury w Nowych Skalmierzycach tak zdolne dzieci i młodzież, która chce kształcić swoje talenty. Jako instruktor Alicji bardzo się cieszę z jej kolejnego sukcesu wokalnego. Myślę że godnie reprezentowała Polskę, Nowe Skalmierzyce i oczywiście Centrum Kultury w Nowych Skalmierzycach. Będąc z nią na tym międzynarodowym Festiwalu na Malcie widziałam jak przez te dwa dni konkursowe świetnie radziła sobie ze stresem i opanowaniem emocji” – podkreśliła instruktorka. Swojego zadowolenia nie kryła również dyrektorka CKBP Małgorzata Jarosik „Jestem bardzo dumna z Alicji, że po raz kolejny reprezentowała Nowe Skalmierzyce i Centrum Kultury oraz Bibliotekę na scenie międzynarodowej, ponieważ w zeszłym roku Alicja zdobyła również 3 miejsce na Festiwalu Piosenki w Bułgarii”.

Pragniemy również bardzo podziękować panu Michałowi Kaczmarkowi za rekomendacje oraz sponsorom: Burmistrzowi Gminy i Miasta Jerzemu Łukaszowi Walczakowi, firmie Grupa ForFarmers Tasomix oraz Zamek Gutów – Jesionowy Dwór za wsparcie dzięki któremu wyjazd był możliwy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych, wielkich sukcesów!

Międzynarodowy Festiwal Wokalny Malta-Valetta „The Golden Voice” Malta International & Contest 2024 odbył się w dniach 21-25 marca 2024 r. Udział wzięło ponad 250 uczestników z 29 krajów m.in. z Włoch, Mołdawii, Francji, Estonii, Bułgarii, Niemiec, Portugali, Szwecji, Litwy, Armenii, Słowenii, Kuby i in.

Ferie z Cool’turą 2024

Ferie z Cool’turą

 

Pierwszy tydzień ferii, od 12 do 16 lutego br. okazał się bardzo udany i aktywny dla uczestników Ferii z Cool’turą organizowanych przez Centrum Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w Starym Kinie.

Oprócz szalonych animacji, rozwijających kreatywność zajęć plastycznych, gier i zabaw, nie zabrakło także warsztatów muzycznych, estradowych i tanecznych. Ponadto, uczestnicy mieli możliwość skorzystania z interesujących warsztatów astronomicznych w mobilnym Planetarium. Na zakończenie wypełnionych po brzegi zabawą i śmiechem dni, odbył się seans filmowy.

Zajęcia prowadzili instruktorzy oraz pracownicy Centrum Kultury oaz gościnnie: Patrycja Sobczak – animatorka „Crazy Pati” oraz Daniel Stasiak – animator astronomii (Planetarium).

 

Walentynki 2024

Walentynki w Starym Kinie!

 

W walentynkowy wieczór, 14 lutego br. Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zorganizowały specjalny seans filmowy w Starym Kinie.

Niezapomniana ekranizacja opowiadania Trumana Capote o miłosnych perypetiach początkującego pisarza i młodej dziewczyny żyjącej na koszt bogatych adoratorów rozgrywającej się na Manhattanie z Audrey Hepburn oraz George Peppard w rolach głównych przyciągnął wielu mieszkańców naszej gminy aby wspólnie spędzić ten niezwykły wieczór. Ta klasyczna komedia romantyczna idealnie wprowadziła widzów w nastrojowy i romantyczny nastrój. W trakcie walentynkowego wydarzenia na wszystkich czekał również słodki poczęstunek przy którym toczyły się nieskończone rozmowy. Dziękujemy wszystkim za wspólny filmowo-romantyczny wieczór!

 

 

 

CENTRUM KULTURY

ul. 3 Maja 32, 63-460 Nowe Skalmierzyce,

tel 62/ 762 13 40

ck@noweskalmierzyce.pl

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FILIE BIBLIOTECZNE

tel 62 762 13 40

biblioteka@noweskalmierzyce.pl

STARE KINO

Mostowa 1, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel 62 762 13 40

starekino@noweskalmierzyce.pl