Niezwykły Koncert Młodych Artystów w Starym Kinie 2022

Niezwykły Koncert Młodych Artystów w Starym Kinie

 

30 września w murach Starego Kina miał miejsce koncert uczestników zajęć tanecznych, teatralnych, wokalnych i instrumentalnych Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Koncertowi towarzyszyła również wystawa prac plastycznych młodych malarzy i rysowników Pracowni Plastycznej „Zaczarowane Pędzle”. Była to niezwykła uczta dla miłośników kultury i sztuki.

Koncert rozpoczęły występy uczestników Studia muzycznego „Music Play” pod kierunkiem Moniki Walczak, Rafała Dankiewicza i Wojciecha Kupijaja. Następnie uczestnicy Pracowni Teatralnej „Maski” zagrali spektakl pt. „Śpiąca królewna”. Instruktorem pracowni jest Paulina Wielanek-Wojtowska. Na zakończenie scenę przejęli uczestnicy Studia Tanecznego „Free Step” zaprezentowały się grupy Bączki, Tiki Taki, Say Cheese Kids oraz Say Cheese prowadzane przez Annę Stawik, Amelię Kostaś i Małgorzatę Jarosik.

Koncert wywołał wiele radości na twarzach widzów, którzy docenili rozwój dzieci i młodzieży oraz ich ogromne talenty! Na koniec głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, który wyraził radość wynikającą z uczestnictwa w koncercie oraz zachwyt nad pracą młodych ludzi i ich zaangażowaniem. Podziękował również Dyrektorowi CK oraz BP pani Małgorzacie Jarosik oraz pracownikom i instruktorom za przygotowanie wydarzenia.

Kino letnie 2022

KINO LETNIE 2022!

REPERTUAR: 

Śliwniki-Zawady 16.08.2022 godz. 19:30, wtorek

Pełen niezwykłych przygód film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami. Jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody

Nowe Skalmierzyce - Stadion M-G 17.08.2022 godz. 19:30, środa

11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka – podstępna Camille, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.

Droszew - Świetlica 18.08.2022 godz. 19:30, czwartek

Mały Willy przez przypadek trafia na niezwykłą planetę. Wszystko jest tu nie z tej ziemi, ale jego największym odkryciem jest Ufik – niesforny, uroczy psotnik o ośmiu łapkach i wielkim sercu. Aby odnaleźć drogę do domu, wspólnie wyruszą w fantastyczną podróż, podczas której przeżyją mnóstwo przygód i staną się najlepszymi przyjaciółmi!

Fabianów / Ociąż - Sala wiejska 19.08.2022 godz. 19:30, piątek

Dawno temu, w krainie zwanej Kumandrą, ludzie i smoki żyli w zgodzie. Gdy zło zaczęło zagrażać światu, smoki poświęciły się dla ratowania ludzkości. Po 500 latach dzielna księżniczka Raya musi odnaleźć ostatniego, legendarnego smoka i powstrzymać złe moce, które ponownie zagrażają jej ojczyźnie.

Gostyczyna - Plac za OSP 20.08.2022 godz. 19:30, sobota

Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo, a wraz z nim szansa na to, że magia może powrócić. Jest tylko jeden warunek! Pierwszą rzeczą jaką musi zobaczyć wyklute pisklę, są jego rodzice. Aby do tego doszło, siostry Surah, Sera i przyjaciele wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Zrobią wszystko, by połączyć młodego smoka z rodzicami, zjednoczyć zwaśnione plemiona elfów i przywrócić wieczną magię do Bayala.

Biskupice Ołoboczne - Świetlica 21.08.2022 godz. 19:30, niedziela

Dorastanie bywa trudne, także dla Riley. Jak każdym z nas, bohaterką kierują uczucia: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Kiedy dziewczyna jest zmuszona porzucić swoje dotychczasowe życie na środkowym zachodzie USA, ponieważ jej ojciec dostał pracę w San Francisco, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. Chociaż Radość, najważniejsze uczucie, robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, Riley nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole…

 

CENTRUM KULTURY

ul. 3 Maja 32, 63-460 Nowe Skalmierzyce,

tel 62/ 762 13 40

ck@noweskalmierzyce.pl

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FILIE BIBLIOTECZNE

tel 62 762 13 40

biblioteka@noweskalmierzyce.pl

STARE KINO

Mostowa 1, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel 62 762 13 40

starekino@noweskalmierzyce.pl