Koncert wiosenny 2023

Koncert Wiosenny Music Voice

 

W dniach od 21 do 23 kwietnia br. dzieci i młodzież zajęć muzycznych w Centrum Kultury oraz Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce wraz z instruktorami Moniką Walczak i Wojciechem Kupijajem wzięli udział w specjalnych warsztatach wokalnych. Warsztaty poprowadził znakomity polski piosenkarz, laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali  – Michał Kaczmarek. Efektem tych zmagań był wyjątkowy Koncert Wiosenny, który odbył się 23 kwietnia w Starym Kinie w Nowych Skalmierzycach. Na scenie zaprezentowało się 26 młodych wokalistów ze Studia Wokalnego „Music Voice”. Koncert wywołał wiele radości na twarzach widzów, którzy docenili rozwój dzieci i młodzieży oraz ich ogromne talenty! Było pięknie! Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Zajączek Wielkanocny 2023

Zajączek Wielkanocny w naszej Gminie!

 

Przed świętami Wielkanocnymi na zaproszenie Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach ponownie zawitał Zajączek Wielkanocny. Mimo niesprzyjającej pogody nasz gość wraz z Kabaretem Bzik wyruszył w podróż po naszej Gminie. Od 30 marca do 1 kwietnia br. Zajączek odwiedził wszystkie miejscowości w naszej gminie. Mieszkańcy mogli się dowiedzieć o tradycjach Świąt Wielkanocnych, przybić piątkę z Zajączkiem oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie 2 kwietnia w niedzielę Zajączek pojawił się w Starym Kinie w ludowym przedstawieniu Kabaretu Bzik pt. „Wesołego Alleluja”. Było świątecznie, wiosennie i zabawnie. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie na spotkania.

WOŚP 2023

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

 

W niedzielę, 29 stycznia br., w murach Starego Kina odbył się lokalny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Inauguracją kolejnego finału w naszej gminie i mieście było wspólne morsowanie, które odbyło się już o godzinie czternastej na Zawadach w Śliwnikach.

O godzinie szesnastej rozpoczęły się występy dzieci i młodzieży reprezentujących Centrum Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Oprócz wokalistów studia wokalnego Music Voice prowadzonego przez Wojciecha Kupijaja i Monikę Walczak, wystąpiły grupy taneczne ze studia Free Step. Wśród nich byli najmłodsi – Bączki (instruktor – Anna Stawik), Tiki-Taki, Say Cheese Kids (instruktor – Amelia Kostaś) oraz grupa Say Cheese (instruktorzy – Małgorzata Jarosik, Amelia Kostaś). Ponadto, swoimi występami w zachwyt wprowadzili wszystkich najmłodsi przedstawiciele Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach oraz dzieci z Przedszkola “Pod Kasztanami” w Nowych Skalmierzycach. O godzinie siedemnastej rozpoczęły się licytacje, które wywołały liczne emocje wśród zebranych a pieniądze w ten sposób pozyskane zasiliły puszki wolontariuszy WOŚP.

Kolejnym punktem był wspólny bieg/marsz na Stadionie Miejsko-Gminnym. W to przedsięwzięcie licznie zaangażowali się zarówno wolontariusze, jak i mieszkańcy. Każdy na mecie otrzymał z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pamiątkowy medal.

Całość zakończył występ zespołu To All Units, który dostarczył zgromadzonym wielu emocji.

Wszystkim zaangażowanym w uświetnienie i organizację tego wydarzenia; wolontariuszom, ofiarodawcom rzeczy i bonów do licytacji – serdecznie dziękujemy!

 

CENTRUM KULTURY

ul. 3 Maja 32, 63-460 Nowe Skalmierzyce,

tel 62/ 762 13 40

ck@noweskalmierzyce.pl

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FILIE BIBLIOTECZNE

tel 62 762 13 40

biblioteka@noweskalmierzyce.pl

STARE KINO

Mostowa 1, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel 62 762 13 40

starekino@noweskalmierzyce.pl