Koncert dla Niepodległej

Koncert dla Niepodległej

 

W sobotni wieczór, 11 listopada, w Starym Kinie odbył się koncert patriotyczny zorganizowany przez Centrum Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Podczas koncertu wystąpili uczestnicy Studia Wokalnego „Music Voice” wraz z instruktorami Moniką Walczak i Wojciechem Kupijajem oraz ze specjalnym występem Małgorzaty Jarosik – dyrektor CK oraz BP. Wykonali oni pieśni i piosenki patriotyczne zarówno dawne, jak i współczesne. Słowo przygotowała Paulina Wielanek-Wojtowska – instruktor zajęć teatralnych Pracowni Teatralnej „Maski”.

Wydarzenie było słowno-muzyczną podróżą przez historię Polski. Dzięki wspaniałym utworom i poruszającym tekstom uczestnicy mogli na nowo odkryć, jak wielką wartością jest wolna i niepodległa ojczyzna.

Wszystkim wykonawcom i uczestnikom serdecznie dziękujemy!

Fot. Maciej Siwiński

Podróż do Kazachstanu 2023

Podróż do Kazachstanu

W dniach 19 i 20 października br. w Congress Hall w Turkistanie odbył się muzyczny program telewizyjny “Voice of Turan” (Głos Turanu) w którym wystąpiła jedyna reprezentantka Polski instruktorka zajęć muzycznych i wokalnych w Centrum Kultury oraz Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – Monika Walczak. W programie brali udział wokaliści z różnych stron świata m.in. z Kuby, Azerbejdżanu, Hiszpanii, Portugalii, Uzbekistanu, Białorusi… Było to piękne muzyczne spotkanie ludzi z wielkim talentem i pasją.

Cieszymy się i jesteśmy dumni że pani Monika Walczak tak wspaniale reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej i swoje ogromne przeżycia oraz doświadczenia może przekazać naszym uczestnikom zajęć artystycznych.

Specjalne podziękowanie kierujemy do Pana Michała Kaczmarka, laureata tego konkursu dzięki któremu ten wyjazd był możliwy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Walczak – absolwentka Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Pedagogiczno- Artystyczny w Kaliszu. Obecnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale jazzu i muzyki estradowej – wokalistyka jazzowa i estradowa. Laureatka wielu festiwali i konkursów Międzynarodowych i Ogólnopolskich m.in.: Grecji, Macedonii, Czarnogórze. Nauczyciel muzyki w SP im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach, w IV LO im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wlkp. oraz instruktor zajęć muzycznych w Centrum Kultury w Nowych Skalmierzycach.

Mateusz Głowacki STARE KINO spotkanie ONLINE 2023

Spotkanie z Mateuszem Głowackim

 

27 września br. w Starym Kinie w Nowych Skalmierzycach w ramach środowych seansów filmowych odbyło się fantastyczne spotkanie online z reżyserem i scenarzystą filmowym Mateuszem Głowackim.

Dzięki współpracy naszego Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przygodzicach i Operis.Artis Galeria Sztuki w Antoninie odbył się wyjątkowy seans filmowy polskiej komedii po którym nastąpiło spotkanie online z reżyserem Mateuszem Głowackim.  Film, który w komediowy sposób ukazuję obraz polskiej chciwości został bardzo przychylnie przyjęty przez skalmierzycką widownię, a rozmowa z twórcą tego filmu przebiegła w przyjaznej i miłej atmosferze. Reżyser z chęcią odpowiadał na pytania widzów: skąd wziął się pomysł na film, jak przebiegł proces kręcenia. Pojawiły się pytania o obsadę oraz o poszczególne sceny. Nie obyło się również bez kilku ciekawostek i anegdot. Dziękujemy wszystkim za udział w tym niezwykłym wydarzeniu kinowym, na którym mogliśmy przypomnieć sobie że istnieje coś takiego jak „Magia Kina”. Było niezwykle i inspirująco!

Mateusz Głowacki – urodzony w 1982 r. w Brzegu Dolnym. Scenarzysta i reżyser filmów fabularnych, dokumentalnych, reklam i teledysków. Absolwent reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Laureat kilkudziesięciu nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych, m. in. w Gdyni, Edynburgu, Kijowie, Lwowie, Zlinie, Rijece, Luksemburgu. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Kino letnie 2023

Kino letnie

 

Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zorganizowały po raz kolejny w dniach od 21 do 25 sierpnia wakacyjne, objazdowe Kino Letnie. W ramach wydarzenia odbyło się pięć bajkowych seansów filmowych. Projekcje filmów miały miejsce w Kotowiecku na boisku szkolnym, w Strzegowie w świetlicy wiejskiej, w Harcówce Letniej w Nowych Skalmierzycach, na Zawadach w Śliwnikach oraz w Skalmierzycach na placu rekreacyjnym Dąbek. Sołtysom poszczególnych wsi bardzo dziękujemy za współpracę, a mieszkańcom naszej gminy za tak liczną obecność!

 

CENTRUM KULTURY

ul. 3 Maja 32, 63-460 Nowe Skalmierzyce,

tel 62/ 762 13 40

ck@noweskalmierzyce.pl

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FILIE BIBLIOTECZNE

tel 62 762 13 40

biblioteka@noweskalmierzyce.pl

STARE KINO

Mostowa 1, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel 62 762 13 40

starekino@noweskalmierzyce.pl