Zaznacz stronę

Podróż do Kazachstanu

W dniach 19 i 20 października br. w Congress Hall w Turkistanie odbył się muzyczny program telewizyjny “Voice of Turan” (Głos Turanu) w którym wystąpiła jedyna reprezentantka Polski instruktorka zajęć muzycznych i wokalnych w Centrum Kultury oraz Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – Monika Walczak. W programie brali udział wokaliści z różnych stron świata m.in. z Kuby, Azerbejdżanu, Hiszpanii, Portugalii, Uzbekistanu, Białorusi… Było to piękne muzyczne spotkanie ludzi z wielkim talentem i pasją.

Cieszymy się i jesteśmy dumni że pani Monika Walczak tak wspaniale reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej i swoje ogromne przeżycia oraz doświadczenia może przekazać naszym uczestnikom zajęć artystycznych.

Specjalne podziękowanie kierujemy do Pana Michała Kaczmarka, laureata tego konkursu dzięki któremu ten wyjazd był możliwy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Walczak – absolwentka Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Pedagogiczno- Artystyczny w Kaliszu. Obecnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale jazzu i muzyki estradowej – wokalistyka jazzowa i estradowa. Laureatka wielu festiwali i konkursów Międzynarodowych i Ogólnopolskich m.in.: Grecji, Macedonii, Czarnogórze. Nauczyciel muzyki w SP im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach, w IV LO im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wlkp. oraz instruktor zajęć muzycznych w Centrum Kultury w Nowych Skalmierzycach.