Zaznacz stronę

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

 

W niedzielę, 29 stycznia br., w murach Starego Kina odbył się lokalny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Inauguracją kolejnego finału w naszej gminie i mieście było wspólne morsowanie, które odbyło się już o godzinie czternastej na Zawadach w Śliwnikach.

O godzinie szesnastej rozpoczęły się występy dzieci i młodzieży reprezentujących Centrum Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Oprócz wokalistów studia wokalnego Music Voice prowadzonego przez Wojciecha Kupijaja i Monikę Walczak, wystąpiły grupy taneczne ze studia Free Step. Wśród nich byli najmłodsi – Bączki (instruktor – Anna Stawik), Tiki-Taki, Say Cheese Kids (instruktor – Amelia Kostaś) oraz grupa Say Cheese (instruktorzy – Małgorzata Jarosik, Amelia Kostaś). Ponadto, swoimi występami w zachwyt wprowadzili wszystkich najmłodsi przedstawiciele Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach oraz dzieci z Przedszkola “Pod Kasztanami” w Nowych Skalmierzycach. O godzinie siedemnastej rozpoczęły się licytacje, które wywołały liczne emocje wśród zebranych a pieniądze w ten sposób pozyskane zasiliły puszki wolontariuszy WOŚP.

Kolejnym punktem był wspólny bieg/marsz na Stadionie Miejsko-Gminnym. W to przedsięwzięcie licznie zaangażowali się zarówno wolontariusze, jak i mieszkańcy. Każdy na mecie otrzymał z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pamiątkowy medal.

Całość zakończył występ zespołu To All Units, który dostarczył zgromadzonym wielu emocji.

Wszystkim zaangażowanym w uświetnienie i organizację tego wydarzenia; wolontariuszom, ofiarodawcom rzeczy i bonów do licytacji – serdecznie dziękujemy!