Zaznacz stronę

III Przegląd Poezji Śpiewanej i Recytowanej

 

„Wersy w kolory ubrane” – pod takim hasłem odbył się III Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej.

W sobotę, 5 lutego, mury Starego Kina wypełniły pełne kolorów wiersze, zarówno te recytowane, jak i śpiewane. W Przeglądzie udział wzięło sześćdziesięcioro uczestników – uczniów szkół podstawowych. Bardzo cieszy fakt, iż w tym roku gościliśmy miłośników poezji nie tylko z naszej gminy, ale także z terenu powiatu ostrowskiego.

Jury w składzie: Jacek Konopczyński – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kaliszu, Małgorzata Jarosik – dyrektor  Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce oraz Rafał Jamrozik przyznało Grand Prix, nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VI oraz przedstawiciele klas VII-VIII.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy! Serdeczne podziękowania składamy także nauczycielom i instruktorom, przygotowującym dzieci do tego wydarzenia.

Cieszymy się, że Przegląd gromadzi co roku wielu  zaangażowanych, pełnych talentu i wrażliwości na słowo uczniów. Do zobaczenia za rok!

 

GALERIAWEDTYKT JURY